image001

Katru reizi pārliecinos, ka mūsdienās vairs nav iespējams izdomāt kaut ko pavisam jaunu, neatklājot, ka tas jau kaut kad ir bijis. Tāpāt arī ar spārnotajām frāzēm un izteicieniem, kas brīžiem atnāk pie mums caur dažādiem avotiem. “Gluži manas domas” – gribas iesaukties, dzirdot vai lasot kārtējo slavenu cilvēku izteicienus.
Koko Chanel nepārptotami ir viena no tām personām, kuru gribētos citēt un norādīt: ” bet ziniet, mīlīši, ko par to teica leģendārā Koko…” …un citē viņu gan slavenības, gan cilvēki, kas saistīti ar modes pasauli, gan parastie mirstīgie.

image002

Viņa piedzima vēl tajā laikā, kad Latvijā bija dzimtbūšana. Viņas ceļš modes pasaulē sākās ar cepurīšu šūšanu. 1910.gadā viņa atvēra cepuru veikalu,kas gada laikā pārvācās uz Rue Cambon, kur tas atrodas arī šodien, tieši pretī Ritz viesnīcai.

Viņa nebaidījās iet pret jau nostādītajām gaumēm un radīja savu personīgo stilu – Šaneles stilu, viņa darīja to, uz ko neviens pirms viņas neuzdrošinājās. Viņas ietekme uz modi bija tik liela, ka viņa vienīgā šajā sfērā iekļuva “Time Magazine” 20. gadsimta 100 ietekmīgāko cilvēku sarakstā.

image003

Un kurš gan pasaulē nav dzirdējis par smaržām Chanel Nr 5 (ja nu vienīgi bantu cilšu iedzīvotāji vai inuīti), kuru  viens no popularitātes iemesliem ir slavenā Merlīnas Monro atbilde uz jautājumu, ko viņa uzvelk ejot gulēt: “Tikai dažus pilienus “Chanel #5”.Chanel smaržu tirdzniecība nesa fantastisku peļņu – 88 gadus vecās Koko mantība tika vērtēta 15 miljonu dolāru apmērā. Koko leģendārā frāze: «Sievietei, kura neiesmaržinās, nav nākotnes». Izklausās pēc viltīga mārketinga trika.

Tieši viņa ieviesa modē terminu LBD — litlle black dress un, protams, stepētās somas, kuras savu slavas gājienu iesākušas 1955.gadā, kuras man personīgi, ir tā kā apnikušas, jo masu mēdijos redzu tās apnicīgi bieži. Personīgi man Koko stils nesaista, es viņu apbrīnoju viņas personības dēļ, jo viņa savā laikā bija celmlauzis jauna, līdz šim nebijuša stila radīšanā. Un arī viņas loma modes pasaulē bija, ir un būs neatsverama: viņa bija ģeniāla un leģendāra personība.

1971. gada 10. janvārī  88 gadus vecā modes māksliniece vairs nepamodās. Vēlāk, kārtojot Koko mantas, pat viņas tuvākie cilvēki bija pārsteigti, dižās Šaneles skapī atrodot tikai trīs tērpus…

image006

Lai būtu neaizvietojama, ir jābūt atšķirīgai.

Man patīk, kad mode iziet uz ielas, bet es nepieļauju to, lai tā atgriežas no turienes.

Meitenē ir jābūt divām lietām: vienkāršībai un elegancei.

Ļoti dārgs apģērbs padara vecu.

-Katra sieviete ir tik veca, cik to pelnījusi.

– Nekas tā nepadara vecu, kā vēlme izskatīties jaunai.

– Jūsu seja 20 gadu vecumā ir dāvāta jums no dabas; kāda tā būs 50 gadu vecumā, atkarīgs no jums.

– Ir cilvēki, kam ir nauda, un ir bagāti cilvēki.

– Elegancei jābūt ērtai, savādāk tā nav elegance.

– Ja tu esi radīts bez spārniem, netraucē viņiem augt.

– Viss ir mūsu pašu rokās, tāpēc tās nedrīkst nolaist.

Foto avots : publicitātes foto
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s