Tikai īsts džentlmenis var prasmīgi izveidot savu garderobi. Cilvēka āriene ir tas, ko uzreiz pamana, un pirmais iespaids rodas no ārēju detaļu kopuma. Un, lai gan tas mēdz būt mānīgs, tomēr nevienam nevajadzētu laist garām iespēju to radīt. Vienmēr jāatceras senā paruna, ka pirmo iespaidu nav iespējams radīt divas reizes, un es pats visbiežāk sekoju dižā Džordža Brammela, dendijisma dibinātāja, metodei. Redzot, kā sabiedrība reaģē uz viņa uzvalku, viņš acumirklī devās projām no saviesīga vakara vai balles, saprotot, cik svarīga pirmā iespaida radīšanā ir hronometrāža.

beau-brummel

Līdz ar to, kungi, nevajadzētu aprobežoties tikai ar pirmo radīto efektu, pamatīgi jāpārdomā arī nākamo iespaidu taktika, lai kādi arī būtu jūsu mērķi. Gan biznesā, gan mīlas lietās apģērbam tomēr ir liktenīga loma, tāpēc pret garderobes izraudzīšanos un uzturēšanu vienmēr jāizturas pilnīgi nopietni.

Boļševiku valdīšanas laiks Krievijā – gadu desmiti – traģiski ietekmēja vīriešu modi : gan vīriešu tualetes izvēli, gan tās kvalitāti. Tomēr galvenā drāma, kuru mums mantojumā atstājis šis Krievijas vēstures bēdīgais posms, ir pilnīga individuālu labas gaumes apliecinājumu iznīcināšana vīriešu apģērbā. Tādējādi nivelējās pieprasījums un izveidojās vienmuļš labi ģērbta vīrieša stereotips, kuru daudzi ievēro arī šobrīd.

Būtiska atšķirība apģērba izvēlē Rietumos un Krievijā ir tā, ka Eiropā, kur laba gaume (kopā ar labu genofondu) joprojām nav iznīcināta, lielu nozīmi piešķir katra vīrieša izskata individuālajām īpatnībām. Paskaidrošu, ka garderobes izvēle visbiežāk atkarīga no džentlmeņa vecuma, no darbības jomas, auguma īpatnībām, matu un acu krāsas un, kas nav mazsvarīgi, no finansiālajām iespējām. Nevienam nav noslēpums, ka labi nodrošināts krievu vīrietis šodien savas garderobes papildināšanai vai sākotnējai iegādei tērē nesalīdzināmi vairāk naudas nekā nodrošināts eiropietis. Tas notiek tāpēc, ka faktiski visus tā dēvētos jaunos krievus var pieskaitīt pie jaunbagātniekiem, šķirai, kas bija populāra Francijā Otrās impērijas laikā 14.gadsimta 50.-60.gados, Dienvidamerikā abu pasaules karu laikā, bet Libānā un Apvienotajos Arābu Emirātos – visu laiku. Mūsdienu krievu pircējs, baidoties kļūdīties pats savas nepietiekamās gaumes dēļ, visbiežāk vadās pēc slavena zīmola modes veikala konsultanta padomiem. Eiropietis savukārt uzskatīs par sliktu toni visu nopirkt vienā vietā un izvairīsies no lieliem burtiem rakstītām firmas zīmēm. Par piedienīgāku uzskata kvalitatīvas vai modernas lietas atpazīšanu pēc tās piegriezuma, krāsas un auduma. Pavisam vulgāri izskatās tā vai cita jūsu garderobes priekšmeta cenas skaļa paziņošana. Krāsu izvēles ziņā Krievijā bieži dod priekšroku melnajai, jo tā daudziem palīdz noslēpt auguma nepilnības.

Te arī rodas sapratne par to, cik svarīga ir figūra. Protams, veikalos atradīsies apģērbs jebkuram “spēkavīram”, tomēr labais tonis prasa, lai jūs nepiederētu pie šīs “pankūku” kategorijas. Figūra jāuzmana, jāatceras, ka apvelties ir daudz lētāk nekā zaudēt svaru., turklāt īsts džentlmenis neaizmirst, ka alus ir nabadzīgo ļaužu šampanietis. Pārāk muskuļots, tā dēvētais “uzpumpētais” ķermenis apģērbā neizskatās pārāk labi. Par tādiem kungiem uzreiz padomā, ka fiziski vingrojumi viņu dzīvē ieņem lielāku vietu nekā intelektuālais darbs, un tādējādi viņi uzreiz izkrīt no džentlmeņu apakšgrupas.

Elegantam eiropietim sejas dabiskā krāsa nosaka krāsu izvēli apģērbā. Atgādināšu veco patiesību, ka cilvēkam ar gaiši zilām acīm vislabāk piestāv pelēkie un gaiši zilie toņi, cilvēkam ar brūnām acīm – brūnie, sārtvaidžiem -krāsu gamma no sarkanās līdz rozā, blondīniem – zeltainie riekstu krāsas toņi, bet brunetiem – košākas krāsas.

Arī sākoties trešajam gadu tūkstotim, lietišķos uzvalkos krāsu gamma saglabājas atturīga un tumša. Protams, tikai tādā gadījumā, ja vēlaties, lai jūsu darījumiem būtu sekmes. Bet pat viskonservatīvākajā uzvalkā plašu darbības lauku jums radīs kaklasaite – šis izmirstošais vīriešu garderobes elements, vienkrāsaina krekla tonis, zīda krūšu kabatas lakatiņš un aproču pogu akmeņi vai zīmējums. Vislabvēlīgāko iespaidu rada vīrieši ar brillēm (nebūt ne tumšām), visnepatīkamāko – vīrieši ar nekoptiem nagiem un sliktām zeķēm, kam arī visi pievērš uzmanību. Lielisks papildinājums lietišķam uzvalkam ir svarīgi aksesuāri – cimdi, bez kuriem džentlmenis sliktā laikā uz ielas neparādās, lietussargs, putekļu mētelis un cepure.

Krievijā vīriešu modē noteicošās ir itāliešu tendences, kuras saistītas ar daudzu lielo itāliešu zīmolu ļoti strauju ienākšanu vietējā tirgū un to vieglo atpazīstamību, kas atbilst pūļa gaumei. Pēdējā laikā Krievijā iecienīti kļūst arī lielie franču nami, pagaidām pietrūkst tikai angļu. Bet jēdziens “džentlmenis” taču ir britu, un pievēršanās britu klasikai – tvīdam, svītrām, vilnas trikotāžai, skotu rūtīm – var neticami bagātināt jūsu garderobi un radīt tradicionalitātes cienīguma auru.

Kur un kad iepērkas eiropieši? Visiecienītākais brīdis garderobes papildināšanai joprojām ir sezonas izpārdošanas kā lielās, tā arī mazās tirdzniecības firmās. Bet izpārdošanās visbiežāk neatrodas ne vajadzīgais izmērs, ne tonis. Tieši tāpēc arī vajadzīgi regulāri “reidi” uz veikaliem. Daži vīrieši nepareizi to visu uztic savām sievām un mīļotajām. Tomēr katastrofāla gaumes trūkuma gadījumā (un tāds sastopams bieži) jāvēršas pie profesionāliem stilistiem vai tēla veidotājiem.

3dc81b4aa1e602af637a1af0eaa6780a

Stingri jāievēro dalījums lietišķajā, mājas un atpūtas apģērbā. Neviens džentlmenis pasaulē mājās nevalkā sporta kostīmu, bet dod priekšroku svīterim, puloveram vai kardiganam. Toties vasarā vai slēpošanas izbraukumā var dot vaļu fantāzijai, neņemot vērā šķiru aizspriedumus.

Lietu kvalitāte – pati galvenā labi ģērbta vīrieša pazīme. Un, ja lieta ir laba – tā dzīvos ar jums kopā pat desmit gadus un vairāk, izturēs vairākus modes viļņus, ja stilistiski atbildīs klasikas prasībām. Tomēr sevišķi modernām lietām ir īsāks mūžs, un stila īpatnību dēļ nevar sagaidīt, kad tās kalpos ilgi.

Vissvarīgākais ir noformulēt savu personīgo stilu un “valodu”, kādu izmantosit ārējā tēla veidošanā. Grūti to uzreiz izvēlēties visai dzīvei, bet šajā virzienā jāstrādā pastāvīgi.

Mūsdienu dendiji var vienkārši iztikt ar septiņiem lietišķiem uzvalkiem, diviem dučiem kreklu, 12 pāriem apavu, četriem mēteļiem, duci zeķu un trim dučiem kaklasaišu, lai justos pilnīgi pārliecināti par sevi jebkuros apstākļos. Saviesīgam pasākumam nodrošināties ar vajadzīgo smokingu, pusduci zīdu vestu un četriem tauriņiem.

Mājai parūpējieties par trim halātiem, desmit svīteriem un duci labas apakšveļas. Atlicis izdomāt vasaras un sporta garderobi – un, lūk, visas jūsu problēmas atrisinātas.

Neredzot cienījamos lasītājus, ir grūti, ak, cik grūti, sniegt viņiem kādu vispārēju padomu, un tomēr mums visiem jāsaprot džentlmeņa komplekta nozīmīgums, jācenšas izglītoties gaumes jautājumos un jācenšas nepaklupt ar seju dubļos smalkajā personīgā prestiža jautājumā.

MODES LIKTENI_Vaka makets_Y

Avots : Aleksandrs Vasiļjevs "Modes likteņi", foto : publicitātes foto
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s