10_Fashion_Trends_Started_by_Celebrities_content

Kopš pirmajām kino lentēm sievietes ir vēlējušās līdzināties savu iecienītāko filmu zvaigznēm, līdz ar to aktrises sāka diktēt modes aktualitātes un strauji kļuva par modes ikonām, kurām sekoja sievietes visā pasaulē. Ja pārskatīsim spilgtākās tendences pēdējo 30 gadu laikā, nekas daudz nav mainījies, jo lielu daļu no modes aktualitātēm ievieš tieši slavenības. Tas pierāda tikai to, cik liela ietekme ir sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem. Ja kādreiz tās bija tikai Holivudas aktrises kino ekrānos, tad mūsdienās loks ir paplašinājies – mūziķi, modeles, šovbiznesa pārstāvji utt.

Iespējams, mazliet mulsinoši, jo šobrīd izvēlēties, kam jeb kurai/kuram “sekot” (ko, manuprāt, kļūdaini iesaka sieviešu žurnāli) ir vairāk nekā vajadzīgs. Tādēļ nav brīnums, ka ir aktualitātes, kuras ieviesušas vai dāvinājušas “otro elpu” tieši slavenības un pat ar tām iedvesmojušas modes dizainerus.

Sarah Jessica Parker (Sāra Džesika Pārkere)

embedded_sarah_jessica_parker_manolo_blahnik_shoes

Seriāls “Sekss un lielpilsēta”(1998—2004)) uztveri par modi (un pat seksu) mainīja uz visiem laikiem un galvenā aktrise Sāra Džesika Pārkere kļuva par modes ikonu, pateicoties savai Kerijas Bredšovas lomai. Kerijas stils seriālā bija lielākais pagrieziena punkts spāņa modes dizainera Manolo Blahnik karjerā un padarīja viņu par zvaigzni.

Manolo-Blahnik

Mary-Kate and Ashley Olsen (Mērija Keita un Ešlija Olsenas)

embedded_olsen_twins_boho_hobo_style

Pēc savām lomām bērnību dienās, dvīnes kļuva par slavenībām un modes ikonām. Kļūstot par jaunietēm, Mērija Keita un Ešlija radīja jaunu līmeni bohēmistu ģērbšanās stilā un ieviesa to kā jaunu aktualitāti. Lielgabarīta apģērbs, lielizmēra somas, mēteļi, saulesbrilles – to visu nevīžīgi kombinējot, radās stils, ko nu jau iemīļojušas slavenības visā pasaulē, it kā prezentējot vēlmi paslēpties no paparaci.

Jennifer Aniston (Dženifere Anistone)

embedded_jennifer_aniston_the_rachel_haircut

Dženifere Anistone atpazīstama kļuva pateicoties Reičelas Grīnas lomai seriālā “Draugi”. Populārāka par pašu Reičelas tēlu kļuva viņas frizūra – slāņveida matu griezums un krāsojums šķipsnās, tā bija viena no ietekmīgākajām tendencēm 90.gados, kas saistīta ar matu sakārtojumiem.

Kate Moss (Keita Mosa)

embedded_kate_moss_leopard_coat

Modele Keita Mosa kā viena no ietekmīgākajām modes ikonām uzdāvināja jaunu dzīvi leoparda printa mētelim, to bieži izvēloties un kombinējot to ar citiem apģērbiem pavisam “svaigā” veidā. Leoparda mētelim vajadzētu klanīties un teikt “Paldies”!

Mark Wahlberg (Marks Vālbergs)

embedded_Mark_Wahlberg_90s_jeans

Aktieris Marks Vālbergs, valkājot Saggy džinsus virs baltiem boksera šortiem, kuru maliņai bija obligāti jābūt redzamajai, 90.gados radīja milzu apvērsumu džinsu modē. Pēc tam Āfrikas – amerikānu reperi, piemēram, Ice-T nebija iedomājams bez šiem džinsiem.

Justin Bieber, ietekmējoties no Marka, ir mēģinājis, ko līdzīgu reklāmā ar zīmolu Calvin Klein, tomēr popularitātes ziņā tas nav pat tuvu.

Nicole Richie (Nikola Ričija)

embedded_nicole_richie_alexander_mcqueen_skull_scarves

Līdzīgi kā māsas Olsenas, bagātniece Nikola Ričija ar savu garderobi atstāja iespaidu uz Boho stilu. Tomēr viņas lielākais ieguldījums, runājot par modes aktualitātēm, ir Alexander McQueen galvaskausa printa lakati, kuros Nikola parādījās regulāri un tas kļuva par odziņu viņas stilā.

Kurt Cobain (Kurts Kobeins)

embedded_kurt_cobain_flannel_shirt

Grupas “Nirvana” solists Kurts Kobeins bija grunge stila un kustības pārstāvis, kurš flaneļa kreklus padarīja par šī stila must have produktu. Viņa traģiskā nāve nostiprināja Kurtu kā modes ikonu un šie “mežstrādnieku” krekli asociējas ar viņa tēlu vēl šodien…

Madonna (Madonna Luīze Čikone)

embedded_madonna_lace_gloves

Dziedātāja Madonna kopš pirmā sava albuma ir aizsākusi neskaitāmas tendences, īpaši no 80.gadiem, tomēr mežģīņu cimdi ieņem īpašu lomu, jo tiem, pateicoties dziedātājai, tika dota otrā elpa un rotā viņas rokas joprojām.

Rihanna (Robina Rianna Fentija)

embedded_rihanna_red_hair_color

Spilgtas krāsas mati pēc dziedātājas Katy Perry (Keitija Perija) neona parūkām nevienam nešķita vairs nekas pārsteidzošs, tomēr Rihanna pierādīja pretējo, jo, parādoties ar koši sarkanajiem matiem, viņa strauji iekaroja modes aktualitātes un šī matu krāsa kļuva populārākā pēdējo 10 gadu laikā.

Alexa Chung (Aleksa Čanga)

embedded_alexa_chung_peter_pan_collar

Lai gan apkaklītes nav jaunizgudrojums, modeles Alexa Chung izvēle iedvesmoja miljonus, valkājot tās uz visdažādākajiem apģērbiem, īpaši kleitām.

Foto avots : becomegorgeous.com ; wessexscene.co.uk

 

 

Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s