c6ebca__e_508x0x0

„ Iemīlēties var katrs, jauns vai vecs, nabags vai bagāts, skaists vai ne visai, elegants vai ne visai. Iemīlējies cilvēks vienmēr staro, smaida, priecājas par dzīvi, tas redzams pēc viņa uzvedības, gaitas, kustībām. Manuprāt, tas redzams arī apģērbā. Un ir apģērba veidi, kas var būt vairāk vai mazāk pievilcīgi, un te svarīgi zināt robežu.

Paskatieties uz stacijas apkārtnes hetērām (no grieķu valodas nozīmē izglītotas, neprecējušās sievietes, prostitūtas), kas pārpludinājušas pilsētas ielas, viņas taču visas ir tērpušās mīlai! Bet viņu apģērbs – vulgaritātes iemiesojums, tā vienmēr ir slikta gaume, tas ir kičs. Kas skaists var būt baltos vai melnos lakādas botfordos, kaut kādas nebaudāmas krāsas minišortiņos, kailā vēderā, mazā topiņā, ko sauc par „bardotku” pēc Bridžitas Bardo vārda, silikona krūtīs, gēla lūpās, kaut kādā šausmīgā frizūrā. Tas taču ir briesmīgi, bet, iespējams, ka vīrieši, kas nepārzina modi un, vēl jo vairāk, nav spējīgi saprast, kurš ir iemīlējies, bet kurš ne, tieši uz kaut ko tādu reaģē. Un daudzas sievietes lieto tamlīdzīgu pievilināšanu, domājot, ka tāds ielenīgs, mazliet muļķīgs apģērbs padara viņas neatvairāmas.

Patiesībā arī pilnīgs slēgts apģērbs mīlestībai nav šķērslis – tas nav svarīgi, galvenais ir ķīmija, kas rodas starp cilvēkiem. Tieši tāpat arī krāsa var būt jebkāda – gan balta, gan melna. Tomēr dažas krāsas palīdz attiecībām, bet citas liek būt piesardzīgākam. Piemēram, Marlēna Dītriha (vācu kinoleģenda) savās atmiņās rakstīja, ka sievietes sarkanos tērpos vienmēr ātrāk gūst panākumus pie vīriešiem. Tā patiešām ir, un tā iemesls ir zināms vīriešu „daltonisms”, kas neizšķir nokrāsas, tāpēc sarkanā krāsa viņiem pavēsta – o, viņa! Es viņu uzreiz ieraudzīju, visi tērpušies melnā, bet viņa – sarkanā!

Slavenais Valentīno Garavani (Itālijas modes dizaineris) savās kolekcijās vienmēr iekļāva vairākas spilgti sarkanas, pat tomātkrāsas kleitas, kas baudīja ļoti lielus panākumus. Tāpēc var teikt, ka sarkanā krāsa ir zināma mīlestības ķīla. Bet Elza Skjaparelli apgalvo, ka daudziem mīlestības krāsa ir spilgti rozā fuksijas tonis, un tieši uz to vīrieši reaģē visātrāk.

Personīgi man liriski un poētiski šķiet zaļās vai gaiši zilās krāsas toņi. Bet kurš var sacīt, ka mežģīnes nav pati mīlestība? Vai tāpēc tā nav Mariano Fortuni, slavenās Venēcijas modes radītājas, darināta plisēta tunika? Domāju, te ļoti daudz ko nosaka individualitāte. Kāds mīl vilciena pavadoni formas jakā, bet kāds cits – pludmales skaistuli zelta krāsas stringos ar kristāliem un diviem gliemežvākiem krūštura vietā.

Nav recepšu, kā iemīlēties vai kļūt mīlētam. Tā ir ķīmija, kuras darbība ir ļoti sarežģīta, mīlestība – tas ir šeit un tagad. Ja tā atnākusi pie jums Kalifornijā, tad pārbraucienā uz Kapri – aizmirstiet! Citi apstākļi, citas smaržas, citas problēmas! Tās ir ļoti smalkas jūtas. Tāpat arī apģērbā – vienmēr jādomā par to, kas varētu iepriecināt jūsu mīļoto vīrieti vai sievieti, kas liks viņiem smaidīt, mirdzēt viņu acīm, šīs dzirksteles, šīs zvaigznes debesīs. Un, protams, dāvanas. Domāju, mīlestībai vienmēr vajadzīgas labas, patīkamas dāvanas un pierādījumi. Ja gribat, lai jūs mīlētu, parādiet to ne tikai neaizmirstulīšu pušķīšiem, bet arī ar kaut ko brīnumaināku – pērļu virtenīti, lakatiņu vai somiņu vai pat prāvāku briljantu, ja vēlaties ar šo meiteni nodibināt nopietnākas attiecības.

Vērts arī atzīmēt, ka no mūsdienu apģērbiem vissievišķīgākā un pievilcīgākā ir kleita. To mēs redzam ne tikai uz mēles, bet arī dzīvē. Pastāstīšu kādu nesenu notikumu. Netālu no manas mājas Parīzē ir ķīmiskā tīrītava, kur es nododu savus apģērbus. Zinot, ka esmu saistīts ar modes pasauli, tās saimnieks pajautāja „Sakiet, kas noticis, kāpēc visas sievietes uz ķīmisko tīrītavu nes tikai kleitas?” – „Bet iepriekšējās sezonās” – es atjautāju. „Svārkus un blūzes, bikses un žaketes.” Tātad pāreja uz sievišķīgāku apģērbu globālā nozīmē visā pasaulē, manuprāt, arī ir apliecinājums tam, ka sievietes vēlas būt sievišķīgākas un pievilcīgākas! ”

MODES LIKTENI_Vaka makets_Y

Avots : "Modes likteņi", Aleksandrs Vasiļjevs
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s