Unisex21-867x644

Daudziem tas nav noslēpums, ka savu lielāko daļu ikdienas pavadu apģērbu veikalā. Strādājot ar cilvēkiem, man, protams, ikdienā tiek uzdoti ļoti daudz dažādi jautājumi. Un pēdējā laikā viens no jautājumiem izskan biežāk, par kuru vēlējos arī Jums pastāstīt – kas īsti ir unisex?

Nav tā, ka cilvēki par to dzird pirmoreiz, tomēr, neticībā vienmēr rauc degunu, skatoties uz unisex lietām, neizprotot šī stila universālumu!

Runājot īsi un kodolīgi, unisex attiecas uz lietām (apģērbs un aksesuāri, matu griezumi un frizūras, smaržas un kosmētika, utt.), kuras ir piemērotas abiem dzimumam – gan sievietēm, gan vīriešiem.

MTE5NTU2MzIzNzUwODA3MDUx

Šis termins pirmo reizi tika neoficiāli lietots 1960.gadā, lai gan visiem ir skaidrs, ka unisex nav tikai 20.gs tendence. Jau ļoti senā vēsturē nav bijusi noteikta skaidra atšķirība starp, piemēram, vīriešu un sieviešu smaržām. Sengrieķu sievietes un vīrieši izmantoja, ja ne vienādus, tad vismaz noteikti līdzīgus aromātus, kuri tika iegūti no lilijām un rozēm. Odekolons, šķiet, ir pirmais vīriešu mūsdienu aromāts, par kuru varam pateikties Napoleonam Bonapartam.

60.gados, kad unisex sāka ieņemt savu vietu modes nozarē, bikses sievietēm jau bija augoša popularitāte gadus desmitus. Bet parādījās pēkšņa un spilgta tendence jauniešu vidū – džinsi, neatkarīgi no dzimuma, kas visdrīzāk arī sekmēja unisex stilu, nevis sieviešu kustība vai seksuālā revolūcija, kā pieņemts mums domāt. Tajā laikā arī vīrieši sāka nojaukt barjeras, valkājot to, kas reiz uzskatāms par sievietes tērpu.

chloe-sevigny-for-opening-ceremony-fall-2009-unisex-collection-10

Protams, klasiskākais šī stila tērps ir kostīms, kurš sastāv no krekla, biksēm vai abiem. Šī, iespējams, vēl mazliet latviešu mentalitātei mulsinošā tendence, vēl attīstās. Piemēram, unisex somas skaitās jauna parādība. 1980.gadā Miuccia Prada pirmo reizi vēsturē ieviesa unisex melno neilona mugursomu, kas bija liels solis!

Savu pirmo interesi par unisex lietām izjutu saistībā ar smaržām, kad sevi pieķēru pie domas, ka labāk vēlos iesmaržoties ar drauga smaržām (par ko, protams, draugs nebija laimīgs). Vēlāk sāku iemīlēties lielajos, vīrišķīgajos rokas pulksteņos, kuri, manuprāt, bija daudz funkcionālāki, jo ciparnīca arī bez brillēm bija redzama 🙂Un, kurš var aizmirst 2009.gadas sezonas hītu „Boyfriend jeans”? Man jau liekas tīri forša šī tendence – dalīšanās ar apģērbu un aksesuāriem ar savu partneri.

Ticiet man, kamēr tiks piesaukta „sieviešu diskriminācija un tiesības” par šo tendenci dzirdēsim vēl daudzus gadus. Un, manuprāt, tas nemaz nav slikti, vai ne?

Foto avots : cdn.psfk.com ; a2.files.fashionista.com
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s