19-657f24eb811258d0c66d1ccf94d84a8f

Gadsimtu mijā (20.gs beigās un 21.gs sākumā) par aktuālām kļuva rokassomiņas, kas ieguva nosaukumu The It Bag (statusa apliecinoša soma). Tās tika visvairāk fotogrāfētas un bija redzamas katras slavenības rokās. Somiņas norādīja ne tikai uz statusu, bet arī uz īpašnieces informētību par modes aktualitātēm. Fendi Baguetteizstrādājumu panākumi rosināja firmai izlaist aizvien jaunu somu versijas ar datējumu ; tās vēlāk ieguva ikonisku kolekcijas priekšmetu vērtību. Modē dominējošās alkas pēc dizaineru somiņām robežojās ar atkarību. Šī tendence tika izzobota filmā Sex and the City un visbeidzot noraidīta kā WAG (augstas klases futbolistu sievu un draudzeņu) vulgaritāte.

article-1383090-0be49c1300000578-298_634x807

80.gados sieviešu rokassomiņas sāka ražot ne tikai no ādas, bet arī no dažādiem moderniem materiāliem, tās kļuva lētākas, un modes dāmas pierada katram tērpam pieskaņot attiecīgus aksesuārus.

90.gados modē nāca uzsvērti piezemēts (daži teiktu – garlaicīgs) stils, un viltīgie modes mākslinieki atskārta, ka elegantas sievietes, kuras modes tendences piespieda ģērbties neuzkrītoši, gatavas dārgi maksāt par piemērotu luksusa zīmola aksesuāru. 1997.gadā Marks Džeikobss sāka veidot iedvesmojošus modeļus Louis Vuitton, un zīmola ādas preču pārdošanas apjomi palielinājās gandrīz par trešdaļu.Fendi mākslinieki izpelnījās atzinību par savu  “bageti” , ko var pasist padusē kā frančmaizes klaipiņu, – trijos gados pārdeva 600 000 somiņu.  Arī Kristiana Lakruā seglusoma jeb Saddle, Īva Senlorāna Muse un Chloe Paddington krietni patukšoja modes dāmu maciņus.

carrie-baguette

2005.gadā rokassomiņas bija pieprasītākā sieviešu modes prece. Šī zelta dzīsla mudināja veidot aksesuāru kolekcijas arī Narsiso Rodrigesu, Zeku Pouzenu un citus māksliniekus, kuri to līdz šim nebija darījuši.

Lielākie modes nami turpināja ekspluatēt klasiskās formas, katru sezonu mainot vien materiālus un apdares detaļas. Somiņām ar pavisam eksotisku apdari cena reizēm sasniedz piecciparu skaitli. Hermes vēl šobaltdien tirgo kinozvaizgnei Greisai Kellijai veltīto somiņu Kelly, kas tirgū pirmoreiz paliek nemainīga, bet atšķiras materiāli un rotājumi. Arī Karls Lāgerfelds ik gadu atsvaidzina leģendāro Chanel 2.55 ar garo plecu ķēdi.

chanel-jumbo-5

Viena no pieprasītākajām un dārgākajām ir Hermes somiņa Birkin, kas nosaukta par godu sešdesmito gadu kinozvaizgnei Džeinai Birkinai. Gan ASV telezvaigzne un mājturības eksperte Marta Stjuarte, gan repere Lila Kima ar šādu somiņu ieradušās liecināt tiesā. Tā maksā vairāk nekā 5000 ASV dolāru, un līdz pasūtījuma izgatavošanai jāgaida divus gadus. Tā neapšaubāmi ir iespēja klusējot demonstrēt savu ietekmi.

kimmy-kardashian-birkin-bag-full-590ssl050611-1304691680

Pamatmateriāls : Mode 100 būtiskas idejas, HERIETA VORSLIJA ; Modes vēsture, NJ STEVENSON
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s