the-little-black-dress2

Gluda, melna un vienkārša – mazā melnā vakarkleita (MMV) ir viens no modes pamatelementiem. Tērpa apakšmala sniedzas apmēram līdz ceļgalam (tā nekad nav pārāk gara), bet piedurkņu garums, kakla izgriezums un audumu izvēle mainās līdzi modes untumiem. Tomēr panākumi slēpjas daudzveidībā.

MMV var nēsāt birojā, kokteiļu vakarā un svinīgās pusdienās vai vakariņās. Tā ir modes klasika, gluži tāpat kā baltie džinsi, kas jau gadu desmitiem nezaudē popularitāti. Tomēr pat šo vienkāršo, neuzkrītošo garderobes sastāvdaļu reiz uzskatīja par nepiemērotu īstām dāmām. Gaišas krāsas bija grūtāk tīrīt un uzturēt kārtībā, tāpēc tās uzskatīja par statusa un bagātības apliecinājumu, bet melno krāsu nēsāja kalpotāji. Neviena turīga sieviete taču negribēja ģērbties kā viņas istabene.

Kad godājama kundze uzvilka melnu tēru, tas simbolizēja sēras, tāpēc melnā nekad netika izraudzīta par modes krāsu. Tomēr par Pirmajā pasaules karā kritušajiem sēroja vesela armija atraitņu, māsas un mātes, un sabiedrība pierada, ka visu šķiru sievietes, arī gados jaunas, parādās ārpus mājas, tērpušās melnā.

untitled45

Tad ieradās Koko Šanele un mainīja noteikumus. Viņas pirmā mazā melnā vakarkleita, kuras foto publicēja Amerikas Vogue 1926.gadā, ieguva plašu atzinību. Īsa svārku daļa, garas piedurknes, diognāli rotājumi – viss izskatījās jauns un moderns, lieliski piemērots divdesmito gadu brīvdomīgajām sievietēm. Vogue pat salīdzināja kleitas formu vienkāršību ar automobiļa Ford T modeli. Šanele kārtējo reizi bija laupījusi tērpam šķirisko piederību. Mazajā melnajā vakarkleitā  katra seviete varēja izskatīties  eleganta, turklāt bez lieliem tēriņiem. MMV kļuva par uniformu, ko svinīgiem gadījumiem šuva no samta un mežģīnēm, bet ikdienā – no vilnas.

chanel-cocktail-dress

“Melnu jūs varat valkāt jebkurā dienas vai nakts stundā, jebkurā vecumā un jebkurā situācijā,” teicis Kristians Diors. “Mazā melnā vakarkleita ir svarīgākā lieta katras sievietes drēbju skapī.”

Modes dāma Volisa Simpsone, vēlākā  Vindzoras hercogiene, piekrita : “Ja mazā melnā vakarkleita izvēlēta pareizi, tās vietā neko citu neuzvilksi.”

Kuras sievietes drēbju skapī šodien nav mazās melnās vakarkleitiņas? Visi modes nami, sākot ar Prada un beidzot ar Preen un Calvin Klein, piedāvā savu versiju par šo modes klasiku. Tā padara slaidāku, tā lieliski  izceļ  rotaslietas un blondus matus. To var valkāt visās ballītēs pēc kārtas, jo anonīmā krāsa mazina risku, ka kāds tērpu atcerēsies.  Grūti iedomāties, ka kādudien MMV varētu izskatīties vecmodīga vai zaudēt eleganci.

This slideshow requires JavaScript.

Avots : "MODE 100 BŪTISKAS IDEJAS", Herieta Vorslija, Foto avots : stylebistro.com ; fashionguru.wordpress.com
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s