ztumblr_l0txhkxmqc1qzsjsdo1_500_large

Kad jaunā karaliene Viktorija 1840.gadā precējās ar savu brālēnu Albertu, viņu dēvēja par īstu romantiķi. Tās bija karaliskām dzimtām neraksturīgas laulības, jo notika nevis politisku apsvērumu, bet mīlestības dēļ. Līgava nolēma kāzās nevilkt ierasto, ar dārgakmeņiem izšūto zelta vai sudraba brokāta tērpu, bet izvēlējās baltu satīnu un mežģīnes. Un karaliskās diadēmas vietā viņas matus rotāja apelsīnu ziedi.

victoria_marriage01

Tradicionāli sievietes laulājās kleitā no zila, rožaina vai savas iemīļotās krāsas auduma, lai kāzu tērpu varētu vilkt atkārtoti. Strādnieku šķiras sievietes bieži izraudzījās praktisku melnu apģērbu. Taču jauniņās Viktorijas piemērs bija viscaur moderns, tas piesaistīja uzmanību un aizrāva sabiedrības iztēli. Nepagāja ilgs laiks, kad visas līgavas savā lielajā dienā vēlējās tērpties baltā. Sākotnēji tā bija bagāto priekšrocība, jo kurš gan vēl varēja atļauties tādu greznību kā baltu audumu, kas jau pēc pāris nēsāšanas reizēm izskatās apvalkāts?

Tomēr 20.gadsimta divdesmitajos gados baltā tika atzīta par vienīgo piemērotāko krāsu sevi cienošai Rietumu pasaules līgavai. Šķiru atšķirībām pakāpeniski izzūdot, kļuva arvien grūtāk pēc apģērba noteikt sievietes sabiedrisko stāvokli. Ja smalka dāma var laulāties baltā, kāpēc lai to nedarītu viņas istabmeita?

Baltā krāsa, kas raisīja asociācijas ar līgavas šķīstību un nevainību, drīz vien bija vispārpieņemta izvēle līgavas tērpam. Zilo krāsu, kas tradicionāli simbolizēja skaidrību un tīrību, sāka uzskatīt šim nolūkam par riskantu. Tomēr laulāties baltā ne vienmēr nozīmē baltu garo vakartērpu. Bjanka Džegera septiņdesmitajos izraudzījās drēbnieka šūdinātu baltu kostīmu, bet aktrise Šerona Teita 1968.gadā precējās ļoti īsā baltā minikleitā. Vēl ekstrēmāka bija Pamela Andersone, kura 2006.gadā Sentropēzā devās pie altāra baltā bikini un augstpapēžu kurpēs.

bianca-jagger-and-mick-jagger-wedding2

sharon_tateeee

pamelaanderson

Lai gan agrāk kāzu tērpu mēdza vilkt atkārtoti, mūsdienās līgavas tērē ievērojamas summas par kleitām, ko paredzēts uzvilkt vienu vienīgu reizi. Visticamāk, tas ir visdārgākais tērps, ko viņai jebkad lemts uzģērbt. Nepraktisks, ekstravagants un vienreiz lietojams : modernai līgavai der tikai un vienīgi baltais.

Avots : "MODE 100 BŪTISKAS IDEJAS", Herieta Vorslija, Foto avots : publicitātes foto
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s