Ļoti bieži saņemu komplimentus par saviem garajiem matiem. Un tik pat bieži man tiek uzdoti jautājumi : “Ko tu ar viņiem dari?” vai “Kāds ir tavs noslēpums?” Nereti saņemu no jums epastus par to, lai blogā dalos ar saviem skaistumkopšanas trikiem. Bet, ziniet, lielākais noslēpums ir tāds, ka NAV noslēpuma … labi gēni.

long-hair-7

Tomēr, mācoties par vizuālā tēla stilisti un praktizējot frizierdarbus, ieguvu daudz labu zināšanu par kopšanu ikdienā, kas, manuprāt, jāzina ikvienai meitenei, kura uztraucas par savu matu skaistumu, veselīgumu un galu galā arī par garumu. Lietas, ko ieteikšu, būs sen zināma patiesība, kas bieži vien ikdienā aizmirstas, tomēr iesaku to veidot kā rutīnu.

  1. Neķemmējiet slapjus matus. Izķemmējiet tos pirms matu mazgāšanas.
  2. Mainiet matu kosmētiku. Ilgstoši nelietojiet vienu šampūnu un kondicionieri. Mainiet. Atrodiet kaut divu firmu kosmētiku un mainiet to savā starpā.
  3. Neaizraujaties ar matu kosmētiku ikdienā. Matu putas, laka vai vasks – izvairieties ikdienā no tā, tas nevajadzīgi noslogo matus.
  4. NĒ, matu taisnotājam, fēnam, lokšķērēm ikdienā! Lūdzu, šos instrumentus atstājiet svētku reizēm vai vismaz nedēļas nogales pasākumiem. Ja bez matu fēna nevarat (arī man ļoti ilgi žūst mati dabiskā veidā), tad izmantojiet mērenu temperatūru un ieturiet pauzes – 5min. žāvējiet, 5min. ļaujiet atdzist.
  5. Neaizraujieties ar biežu matu mazgāšanu. Centieties izvairīties no matu mazgāšanas katru dienu. Vai vismaz uzdāviniet arī matiem BRĪVDIENU, tos nemazgājot un ļaujot mazliet “sataukoties”.
  6. Uzmanīgi ar matu veidošanu un frizūrām. Ja jums patīk veidot matu frizūras, dariet to viltīgi, nekaitējot matiem. Piemēram, piniet vaļīgas bizes. Izvairieties no liekām matu gumijām, sprādzītēm un tml.
  7. Matu galvas masāža. Mazgājot matus, obligāti izmasējiet arī galvas ādu. Dariet to arī pie TV mājās vai palūdziet mīļotajam cilvēkam.
  8. Dabiska matu krāsas izvēle. Izvēloties un krāsojot matus, tuvinieties savai dabiskajai matu krāsai. Ar balināšanu vai melnās krāsas izvēli (tā bojā matus tieši tāpat kā balinātājs), jūs sarežģīsiet tikai sev dzīvi.
  9. Saudzējiet matus no sala, vēja, saules, sālsūdens (jūra) un hlorēta ūdens. Tieši tāpat kā ziemas sezonā, ejot ārā no mājas, jūs uzvelkat cimdus un zābakus, tieši tāpat domājiet arī par matiem, lai kur jūs ietu un ko darītu.
  10. Regulāri ķemmējiet! Ķemmēšana izpildīs galvas masāžas funkciju un neļaus tiem savelties. Jo savēlušos matu ķemmēšana ļoti bojā matu struktūru!

Tie ir galvenie matu kopšanas likumi, kas tiešām jāievēro, ja vēlaties veselīgus matus. Protams, citām tas ir vieglāk, jo ir daba apveltījusi ar veselīgiem matiem. Tomēr matu īpašniecēm, pret kurām daba nav bijusi tik dāsna, iesaku ļoti pievērsties šiem ieteikumiem un  darīt vēl daudz ko citu, sākot ar matu maskām 1x nedēļā un beidzot, piemēram, ar pilnīgu atteikšanos no matu taisnotāja, kas ir mūsdienu lielākais noziegums pret matiem.

2-hairstyle-tips-for-long-hair

Šīs publikācijas veidošanas procesa iedvesmota, man tika dota iespēja izmēģināt produktus no “ATTIRANCE”. Viens no tiem bija matu šampūns (Mīkstinošs šampūns normāliem matiem – Melone) un ķermeņa sviests (ĶERMEŅA SVIESTS – BRAZĪLIJAS RIEKSTS).

459_418_690_product459_418_869_product

Pie matu šampūna ķēros ar lielu ziņkārību, jo ilgstoši esmu lietojusi tikai 2-3 firmas produktu, kas maniem matiem ir uzticami, tādēļ ilgu laiku neesmu aizrāvusies ar eksperimentiem, tomēr šis bija ļoti veiksmīgs piedāvājums.

Man ir gari, biezi, tomēr pēc struktūras smalki mati. Lietoju tikai uzticamus produktus un matu kondicionieris ir obligāta matu mazgāšanas sastāvdaļa. Tomēr reizēs, kad izmēģinu, ko jaunu, es lietoju tikai šampūnu, jo kondicionieris nepalīdz saprast matu reakciju. Arī šī reize nebija izņēmums. Es tiešām tiku patīkami pārsteigta : pirmkārt, matu šampūnam ir patīkama un neuzbāzīga smarža (tas man ir ļoti svarīgi). Otrkārt, mati pēc mazgāšanas bija viegli ķemmējami (atcerieties, ka neizmantoju kondicionieri). Treškārt, mati “nesataukojās” nākošā dienā, kas parasti notiek, kad izmēģinu jaunus produktus. Secinājums – ar matu šampūnu bija trāpīts desmitniekā!

Manā iepirkumu maisiņā no ATTIRANCE ķermeņa sviests bija negaidīts, tomēr patīkams pārsteigums. Uzreiz jums atklāšu, ka kādreiz (pirms meitiņas piedzimšanas) biju kā “traka” uz dažādiem ķermeņu losjoniem un sviestiem. Mans vannasistabas plaukta sastāvs bija 99% no tiem, tādēļ mani ir grūti pārsteigt.

Vēlos piebilst, ka ķermeņa sviestam man ļoti patika neuzbāzīgā, maigā smarža. Vienīgi mulsināja, ka sviests lēni iesūcās ādā, jo, regulāri steidzoties, tam virsū jau uzvilku apģērbu un pie sevis nosmīnēju – diez kur tas tagad iesūksies vai manā ādā, vai pidžamas biksēs! Tomēr reizē, kad to uzklāju uz mitras ādas, šķita, tas iesūcas vieglāk. Bet nesteidzīgam sviesta lietotājam, domājams, ar to nebūs problēmu, jo savu funkciju viņš pilda labi. Un kā jau minēts aprakstā, būs tiešām īpaši labi piemērots sausai un jūtīgai ādai.

Foto avots : dailymakeover.com ; hairzstyle.com ; attirance.lv
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s