Mīļās dāmas, ir pienācis laiks, kadvairs nevajadzētu „bubināt” par mīļotā vīrieša slinkumu – neskūties, jo, iespējams, šādā veidā viņi sākuši pievērsties jaunākajām modes tendencēm.

Skūšanās līdzekļu pārdošana strauji krītas : pēdējā gada laikā tā sarukusi par septiņiem procentiem. Vīrieši vienkārši pārstāj skūties. Kāpēc?

0006_Jamie_Beard14_DSC_6892

Praktiski ikvienam vīrietim ir iespēja ataudzēt bārdu. Lēmums tiek pieņemts, ņemot vērā virkni iemeslu : piederība pie noteikta sabiedrības slāņa, reliģiskā pārliecība, vēsturiskie priekšnosacījumi, profesionālā darbība. Cilvēces vēsturiskajā gaitā sejas apmatojumam bijusi dažāda, dažkārt diametrāli pretēja jēga. Tas nozīmēja dievišķību un sātanismu, viedumu un vieglprātību, konservatīvismu un dumpīgumu.

Bārdainums un dievišķība iet roku rokā. Zevs un Poseidons, Dionīss un Hermejs, Moisejs un Jēzus – viņiem visiem bijusi bārda. Musulmaņiem, jūdaistiem, sikhiem, rastamaniem un daudziem citiem kristietības atzarojumu pārstāvjiem ir ļoti dogmatisks skatījums uz bārdu. To nodzīt nozīmē nostāties uz neticīgo ceļa, ļaujoties nelabā kārdinājumam.

Kopš pasaules radīšanas bārda bijusi vīrišķības simbols un patlaban kā modes tendence palēnām noriet, vīrieši atkal vēlas izskatīties stipri, nobrieduši, pilnvērtīgi. Jo rugāji aug tikai vīriešiem (ar retiem izņēmumiem). Lūk, arī atbilde – ja jau ir bārda, tātad mūsu priekšā ir vīrietis. Protams, sievietes piesaista gludi skūts vaigs. Dāmām āda ir maiga un saskarsmē ar rugājiem tiek kairināta. Tomēr īsts vīrietis zina : ja viņš ir ieinteresējis sievieti, viņa ir gatava paciest rugājus. (Par to vajadzētu tomēr ļaut spriest mums, sievietēm).

Vēsturiski bārda tika audzēta, lai seju pasargātu no aukstuma, ienaidnieku iebiedēšanai (stipri izteikta zoda līnija iedvesa pretiniekam bailes), aizsardzībai kaujā (tā kalpoja par tādu kā amortizējošu spilvenu, samazinot sitiena spēku). Tikai Maķedonijas Aleksandrs uzdrošinājās to aizliegt pavisam prozaiska iemesla dēļ : lai ienaidnieki viņa kareivjus nevarētu sagrābt aiz bārdas. Un tā viss sākās – bārda periodiski te bija modē, te nebija.

60.gadi bija vaigu bārdas laiks, 70.gados visi audzēja ūsas, bet 90.gados sākās triumfālā bārdas atgriešanās. Sejas apmatojuma tendences popularizēšanu ir sekmējuši sportisti, mūziķi un aktieri. Daudzām dažādu mākslas virzienu un šovbiznesa zvaigznēm tās bija nevis vienkārši ūsas un/vai bārda, bet savā ziņā preču zīme, neatņemama tēla sastāvdaļa. Roka zvaigznēm bārda piešķīra agresijas un protesta garu (Metallica un ZZ Top), sportistiem palīdzēja izcelties komandas spēles laikā (bārdainie redzami no tālienes). Īsāk sakot, apmatojums uz sejas – tas vienmēr ir zināms message. Veiksmīgie varianti ļauj izskatīties solīdi, pārliecinoši, spēcīgi. Neveiksmīgie var sagādāt vilšanos un dažkārt pat sabiedēt apkārtējos. Pamēģiniet neskūties divas, četras vai pat sešas nedēļas un paskatieties, kas no tā visa sanāks. Un vai jums vispār tas vajadzīgs. Kādu bārdas stilu izvēlēties? Tas atkarīgs no daudziem faktoriem – sejas tipa, matu struktūras, attieksmi pret modes tendencēm.

Koss Sakass : „Bārda – tas ir ekstrēmi un iespēja atšķirties no citiem. Turklāt absolūti unikāls aksesuārs, par kuru nav jāmaksā. Taču ielāgojiet – jo koptāka bārda, jo vecmodīgāk izskatīsieties. Imitējiet nekoptību! Tās garumu izvēlaties atkarībā no dzīvesveida un kas piestāv jūsu sejas vaibstiem”

Kerolaina Koksa :  „Tā ir likumsakarība protesta reakcija pret desmitgadē dominējošo pārlieko skūšanos. Sabiedrība ir nogurusi no vīriešiem, kas pārāk skrupulozi pievērsušies sevis kopšanai, ieskaitot futbolistus ar Bekhemu priekšgalā. Vaksācija, mitrinošie krēmi, mākslīgais iedegums – tas viss ir aizgājis pārāk tālu, dzimuma identifikācijas robežas teju vai izzudušas. Apnicis! Cilvēki sāk noliegt visu mākslīgo un ciena dabisko. Piedevām pašreizējā ekonomiskā situācija pasaulē pieprasa spēcīgus vīriešus, kas spējīgi atrisināt jebkuru problēmu. Bet spēks un briedums vienmēr asociējas ar bārdu. Tāpēc nebaidieties izskatīties ar bārdu vecāki – krīzes laikos tā ir milzīga priekšrocība un netiešs pierādījums pieredzei. Ja runājam par tendencēm bārdu modē, tas tās ir divas. Pirmā – hipiju stils, nostaļģija pēc brīvības un bezrūpības ēras. Otrā „Edvarda ” stils, par godu karalim Edvardam VIII. Tajā laikā (XX gs. sākums) bija strikti nosacījumi, kā jāizskatās vīrietim : īsi mati ar celiņu un kopta bārda. Solīds džentlmenis nevarēja atļauties staigāt „kailu” seju. Cilvēkam bez bārdas pat neizsniedza kredītu bankā! Šī mode turpinājās līdz pat 20.gadiem, līdz modernisma laikmetam. Cik ilgi tā turpināsies tagad? Pēc manām prognozēm, vismaz divus gadus. Modē tas ir liels laiks.”

This slideshow requires JavaScript.

Foto avots : urbanbeardsman.com ; trendhunter.com
Pamatmateriāls ņemts no L’OFFICIEL, Oļegs Stepanovs
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s