No 19. līdz 22. oktobrim Rīgā norisināsies Latvijas modes nedēļa MODES MANIFESTĀCIJA (LMN), kurā ikviens varēs pārliecināties par Latvijas modes zīmolu daudzveidību, vērojot vairāk nekā 20 dažādu zīmolu kolekcijas un pieteikumus. Modes skatēs būs apskatāmi gan iemīļoto pašmāju modes dizaineru, gan strauju attīstību piedzīvojušo modes zīmolu, gan arī jauno talantu radītie tērpi. Kategorijas Jaunie talanti dalībnieki, kā arī jaunā zīmola SLOW pieteikums varētu būt intriģējošākie notikumi gaidāmajā modes nedēļā.

1-lmn-mm-plakats

Lai veicinātu Latvijas modes dizaina studentu ātrāku integrēšanos industrijā un pašmāju modes industrijas attīstību, kā viena no LMN prioritātēm ir izvirzīta topošo modes dizaineru jaunradīto vērtību izrādīšana. Tā īstenošanai turpmāk LMN tiks izdalīta atsevišķa dalības kategorija Jaunie talanti. Šajā kategorijā aicināti piedalīties modes dizainu studējošie Latvijas iedzīvotāji. Lai novērtētu topošo dizaina profesionāļu radītās kolekcijas un izvēlētos labākās, tiks piesaistīta žūrija, kurā ir gan Latvijas, gan ārvalstu eksperti.

“Esmu gandarīta paziņot, ka LMN paplašina savu darbības lauku, uzsākot veidot starpvalstu sadarbības platformu. Tā ietvers divpusējās sadarbības veidošanu ar dažādu valstu diplomātiskajiem korpusiem un modes dizaineru apvienībām, lai kopīgiem spēkiem veicinātu abu valstu modes dizaineru dalību otras valsts organizētajās modes nedēļās, modes showroom, tirdzniecības mesēs un koprades projektos, tādējādi sniedzot ieguldījumu modes uzņēmumu un industrijas attīstībā. Šoruden piesakām starpvalstu sadarbības projektu ar Uzbekistānu, kura ietvaros savu jaunāko kolekciju Rīgā izrādīs šajā valstī populārais modes zīmols MarU,” uzsver LMN kuratore Dita Danosa.

Latvijas Modes nedēļu 19. oktobrī ieskandinās diskusija “Latvijas modes zīmolu eksporta tirgu virzieni”, kurā modes dizaineri kopā ar modes industrijas attīstībā ieinteresētajām pusēm dalīsies pieredzē un diskutēs par nepieciešamajiem priekšnosacījumiem Latvijas modes preces iepirkšanai un pievilcīgākajiem Latvijas modes eksporta tirgiem.

Ceturtdien, 20. oktobrī, notiks Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Rīgas Tehniskās universitātes jauno talantu kolekciju skates, kuras vērtēs starptautiska žūrija. 20. un 21. oktobrī skatītāji arī varēs novērtēt Latvijas modes daudzveidību. Tostarp, publika varēs novērtēt pēdējā laikā strauju attīstību piedzīvojošo modes zīmolu skates – IN by Inga Nipāne, CECINANINA, Vita Radziņa, Baiba Ladiga, Status by Shtamguts, Helen Chaude. Jaunāko veikumu demonstrēs arī labi pazīstami modes zīmoli – Žanete Auziņa, Alexander Pavlov un Cinnamon Concept. Ir arī divu jaunu zīmolu pieteikumi – M50 un Elīnas Štobes radītais zīmols SLOW. Sestdien, 22. oktobrī, modes mēle tiks atvēlēta bērnu zīmoliem Petra.lv, Leny Tomy Factory un Hebe.

Modes nedēļas norises vieta ir VEF Radošā kvartāla 7. korpuss, Ūnijas ielā 4. Uz modes skatēm aicināts ikviens interesents. Biļetes būs pieejamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās. Modes skates tiks straumētas viedtālruņos un translētas nacionālās apraides televīzijā Riga TV24. MODES MANIFESTĀCIJA kuratore ir Dita Danosa, vizuālās identitātes autore ir modes dizainere Žanete Auziņa un fotogrāfe Elizabete Džeina Rubene, sadarbībā ar modeli Annu Kugeli un grima mākslinieci Jeļenu Kaņuku. Grafiskā dizaina autors ir Kirils Kirasirovs.

LMN ir Latvijas modes dizaineru un zīmolu jaunradīto vērtību demonstrēšanas un popularizēšanas platforma plašam spektram Latvijas modes zīmolu. Tā sniedz Latvijas mērogā unikālu iespēju jebkurā attīstības stadijā esošam modes zīmolam izrādīt plašai publikai savu jaunāko kolekciju. LMN mērķis ir palielināt sabiedrības informētību par Latvijas modi, lai veicinātu modes zīmolu pieejamību plašai sabiedrībai Latvijā un ārzemēs. LMN 2016. gadā ir saņēmusi valstiski nozīmīga kultūras pasākuma statusu Valsts Kultūrkapitāla Fondā, jo īsteno Latvijas kultūras telpai nozīmīgu projektu.

LMN organizators ir biedrība Latvijas Modes palāta – modes profesionāļu pašu izveidota lielākā un aktīvākā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas dibināta 2010. gadā. Tās mērķis ir attīstīt un veicināt Latvijas modes industrijas izaugsmi, organizējot modes skates, diskusijas, prezentācijas, kontaktu biržas, tā sniedzot iespēju Latvijas modes dizaineriem un zīmoliem piedāvāt jaunās kolekcijas plašam klientu segmentam vietējā un starptautiskā mērogā, kā arī atbalstīt Latvijas modes patēriņu sabiedrībā.

This slideshow requires JavaScript.

Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s