Mūsdienu sabiedrība ir apsēsta ar slavenību kultu. Telekameras un paparaci gādā par to, lai visi plašsaziņas līdzekļi – televīzija, laikraksti, žurnāli un tīmeklis – būtu pārpilni ar bagāto un slaveno dzīvesstāstiem.

Tā kā internets gluži vai pārpludina mūs ar informāciju, varam pat tiešraidē vērot slavenību panākumus un izgāšanos modes jomā. Ievērojamiem cilvēkiem allaž bijusi liela ietekme uz modi. Karalisko dzimtu pārstāvji, aktrises un varasvīru mīļākās vienmēr noteikušas ģērbšanās stilu. Pirmais modes mākslinieks Čārlzs Vorts guva lielu labumu no modes ikonas Napoleona trešā sievas imperatores Eiženijas – aizbildniecības. 20.gadsimta sākumā skaistas sabiedrības dāmas un aktrises attēloja uz pastkartēm un cigarešu paciņām, lai parādītu jaunākos tērpus. Jau kopš tā laika slavenībām bijusi svarīga loma modes attīstībā – viņi atbalstīja modelētājus, valkāja viņu tērpus un uzsvēra lielisko dizainu. Tolaik modes jaunumi parādījās nevis televīzijā vai internetā, bet laikrakstos un žurnālos.

mte1oda0otcxnjm3ntczmtmz

20.gadsimta 30.gados sievietes bariem traucās uz kinoteātriem skatīties filmas un kopēt spožo kinozvaigžņu izskatu – Grētas Garbo trenčus, Džoanas Kroufordas pilnīgās, koši krāsotās lūpas, Marlēnas Dītrihas kvēlojošo spožumu. Un filmu studiju kostīmu mākslinieki, piemēram, Treviss Bentons un Gilberts Adrians, rūpējās, lai arī reālajā dzīvē viņas izskatītos tikpat nevainojami kā uz ekrāna.

sabrina-1954

Prominentām aktrisēm nereti izveidojusies ļoti veiksmīga, abpusēji izdevīga sadarbība ar modes māksliniekiem. Lielisks piemērs ir aktrises Odrijas Hepbernas un tērpu dizainera Ibēra de Živenšī ilglaicīgais tandēms, it sevišķi tērpi filmai “Sabrina” (1954), bet tikpat slaveni kļuva arī krekliņi ar laivveida kakla izgriezumu un atturīgās melnās bikses, ko Hepberna valkāja ārpus filmēšanas laukuma.

amerikanu-zigolo_f49830

Džordžo Armani tērpi, ko Ričards Gīrs nēsāja filmā “Amerikāņu žigolo” (1980), vairoja modelētāju slavu un padarīja populāru vaļīgu žaketi ar platiem, polsterētiem pleciem. Mūsdienās Keira Naitlija dod priekšroku Chanel, bet Skārleta Johansone – Louis Vuitton. Zvaigznes gan piedalās šo zīmolu reklāmās kampaņās, gan lieto radīto tērpus un aksesuārus.

nrm_1421029729-keira_knightley2015_globes_pregnant

Vairāk nekā jebkad agrāk modelētāji alkst ietērpt kinozvaigznes prestižām ceremonijām ar sarkano slavas paklāju, piemēram, “Oskara” balvu pasniegšanai. Kopš publika aizvien alkatīgāk pieprasa jaunas mediju ziņas, bet slavenību nozīme šķietami mazinājusies, modes nami vēl aktīvāk cenšas ar tērpiem pievilināt spožākās zvaigznes.

Avots : Herieta Vorslija, "Mode 100 būtiskas idejas", 2.ideja, 10.lpp. 

Foto avots : allclip.net ; filmas.oho.lv ; cosmopolitan.co.uk ; biography.com
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s