Kad sešdesmitajos minisvārki kļuva vēl īsāki, daudzām meitenēm dzīvi atviegloja zeķubikšu izgudrošana. Viņām vairs nevajadzēja paļauties uz zeķēm un zeķturiem, riskēt, ka nepiemērotā situācijā kļūs redzamas biksītes…

brigitte-bardot1.jpg

Nudien, tieši pateicoties biezajām zeķubiksēm, svārki 1969.gadā kļuva ultra un mikro īsi. Sievietes svārkos vai īsbiksēs kustējās daudz brīvāk, un garkājainās varēja pilnībā izrādīt savus daiļumus – kājas bija kļuvušas par erogēno zonu.

Vilnas zeķubikses valnīša adījumā Eiropā parādījās sešdesmito gadu sākumā, bet ASV veikalos bija nopērkamas caurspīdīgas neilona zeķes, kas bija piestiprinātas stingrākai biksīšu daļai – tieši tā arī cēlies vārds pantyhose jeb zeķubikses. Arī 1963.gada aukstā ziema mudināja sievietes zeķu vietā izvēlēties jauno apģērbu.

6dcfb6a36ea957651b6d68ab2d4242a9

Pjērs Kardēns 1965.gadā bija viens no pirmajiem modes māksliniekiem, kas skubināja sievietes valkāt zeķubikses. Ziemai tika piedāvātas biezas, necaurspīdīgas un vienkrāsainas zeķubikses spilgtos toņos, vasarai – baltas vai rakstainas. Tajā pašā gadā parādījās Mērijas Kvontas kolekcija bagātīgā krāsu gammā, bet Emīlio Puči radīja zeķubikses ar raksturīgo spirālveida apdruku. Sešdesmito gadu beigās bija nopērkamas arī zeķubikses rombu rakstā, tīkliņadījumā un tumša iedeguma tonī. Sākumā sievietes pret jaunumu izturējās piesardzīgi un pieņēma to salīdzinoši lēni, tomēr septiņdesmitajos gados lielākā daļa jau deva priekšroku zeķubiksēm, ko bija ērti un patīkami valkāt, bet zeķu īpatsvars tirgū bija sarucis līdz nieka 5 procentiem.

peggy-moffitt

Septiņdesmito beigās panki aptvēra, cik satriecošs efekts ir izirušām vai saplēstām tīkliņzeķēm, īpaši kombinācijā ar melnām nagliņkurpēm. Bet astoņdesmitajos sievietes vēlējās izskatīties sievišķīgāk un seksīgāk,  tāpēc pie īsiem svārkiem valkāja mežģīņu un tīkliņzeķes, kā arī melnas vai necaurspīdīgas zeķubikses. Deviņdesmitajos gados ar lielu dedzību tika apsveikts jaunums – koriģējošās zeķubikses, kas gluži kā korsete pieplacināja vēderu, gurnus un dibena muskuļus, piešķirot augumam tvirtākas aprises. Ko gan moderna sieviete iesāktu bez zeķubiksēm – tik atbrīvojošām, figūru uzlabojošām un praktiskām.

1874419a242c1bd90dd5ba06e41c52d7--retro-advertising-vintage-advertisements

Avots : "MODE 100 BŪTISKAS IDEJAS", Herieta Vorslija Foto avots : missdeestyle.files.wordpress.com ; i.pinimg.com ; tminx.files.wordpress.com ; http://lonestar1023.com ; http://leblow.co.uk

 

Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s