” Zinātnieki ir atzinuši, ka mūsu dzīvē krāsa ieņem ļoti svarīgu vietu. Protams, tas nav nekas jauns. Krāsa visbiežāk ir pirmais, ko uztveram, – gan apģērbā, gan interjerā, gan sadzīves priekšmetos, gan automašīnās. Krāsa ir gandrīz visā, kas atrodas ap mums.

Krāsai ir ievērojama loma arī sava individuālā tēla veidošanā. Pareizas un valkātajam atbilstošas krāsas apģērbs tēlam var piešķirt dzīvīgu, enerģisku un valdzinošu izskatu, bet cilvēks, kas tērpjas viņam nepiemērotās krāsas drēbēs, var izskatīties slimīgs un pelēks.

Nav pārsteidzoši apgalvojumi, ka krāsa var būt viens no lieliskākajiem palīgiem vai spēcīgākajiem traucēkļiem, raidot informāciju par sevi zemapziņas līmenī. Līdzīgi kā cilvēkiem arī krāsām piemīt gan pozitīvas, gan negatīvas īpašības, tāpēc, lai atstātu visspēcīgāko iespaidu, jācenšas izvēlēties laikam un vietai atbilstošas krāsas apģērbu. ” tā raksta Debora Linna Dārlinga grāmatā “Mode, tērps un veiksme.”

Sarkanā krāsa simbolizē pašpaļāvību, drosmi, spēku, kaisli un enerģiju. Tā var raidīt arī negatīvu informāciju, piemēram, ka sarkanā apģērba valkātājs ir agresīvs vai pat despotisks cilvēks. Šī krāsa piemērota labi pašūtam kostīmam, kura valkātāja ir pašpārliecināta. Sarkanās krāsas apģērbu ieteicams vilkt, ja ir radusies vēlme piesaistīt uzmanību jeb “tikt pie vārda”.

5342180_Collage_Red_Dress_Barcelona

Sarkanā tērpā nav ieteicams ģērbties, uzstājoties TV, jo sarkans ir asiņu krāsa. Šādas krāsas apģērbu nebūtu vēlams izvēlēties, dodoties uz darba interviju, jo tajā tērpā, jūs piesaistīsiet pārlieku lielu uzmanību.

Fuksiju krāsai piemīt zināms seksīgums, sievišķīgums, un tā simbolizē kaisli, Šo krāsu nereti dēvē par uznāciena krāsu. Tā ir lieliski piemērota, izvēloties tērpu, kurā dodoties uz satikšanos. Fuksiju krāsu, kaut vai visniecīgāko tērpa akcentu, vajadzētu izvēlēties modes biznesā vai kādā citā, vēl radošākā vidē strādājošiem cilvēkiem.

5270708_Zara_pink_bell_sleeve_sweater__pink_tailored_trousers__gucci_red_pumps__coral_shoulder_bag__red_glasses__andreea_birsan__couturezilla__cute_fall_outfit_ideas_2017_(d1)

Fuksiju krāsas apģērbs var izskatīties arī bezgaumīgs un vulgārs.

Oranžā krāsa liecina par tās valkātāju vitalitāti, radošo garu, optimismu, sabiedriskumu un entuziasmu. Taču oranžs tērps var raidīt negatīvu vēsti : varbūt jūs jau esat vulgāra un ārišķīga dāma. Izvēlieties oranžo tērpu tikai tad, ja piederat pie silto toņu tipa sievietēm. Oranžā krāsa ir ļoti neoficiāla krāsa, to nevajadzētu saistīt ar biznesa vidi.

5327242_Orange_blazer__printed_midi_skirt__gucci_sneakers__prada_green_bag__white_tee__andreea_birsan__couturezilla__cute_spring_outfit_ideas_2018_(h1)

Dzeltenā krāsa liecina par to, ka sieviete, kas to izvēlas savā garderobē, ir gana mundra, aktīva un dzīvespriecīga. Šī krāsa simbolizē darbību. Ar to valkātāja demonstrē optimismu un apņēmību. Ja vēlaties iemācīties ko jaunu, velciet dzeltenu apģērbu. Ja gribas darboties vai panākt, lai kāds cits sāk rosīgāk strādāt, izmantojiet šo krāsu kā apģērba akcentu.

5341011_1

“Dzeltenajā” kategorijā ietilpst arī zemes toņi. Taču ir arī kāda negatīva iezīme, kas jāņem vērā, izvēloties dzeltenas krāsas drēbes. Dzeltenā krāsa ir pietiekami gaisīga un impulsīva, tāpēc tādas krāsas apģērbu nevajadzētu izvēlēties, ja negribat izcelties un uzņemties iniciatīvu.

Brūnā krāsa asociējas ar zemes spēku , siltumu un drošību. Brūnā ir visdrošākā no visām krāsām. Šādas krāsas apģērbs būtu ieteicams, ja vēlaties, lai visi ar jums nepiespiesti kontaktētos.

5307809_IMG_4342

Taču brūnā ir arī ļoti vienkārša, parasta un visai garlaicīga krāsa, un tās aizsegā jums būs iespējams bez grūtībām vārda tiešā nozīmē pazust pūlī. Starp citu, ja nevēlaties uzklausīt visu apkārtējo problēmas, nevelciet brūnu apģērbu.

Zaļā krāsa rada brīvības, līdzsvara, pašpaļāvības un uzticamības efektu. Tā ir arī dziedinoša krāsa. Zaļš apģērbs ieteicams, ja ir radies noskaņojums kādu pamācīt ; tas, ko jūs teiksiet, tērpusies zaļā drēbēs, klausītājiem šķitīs ļoti pareizi un sirsnīgi.

5242008_collage

Taču zaļā krāsa var radīt iespaidu, ka esat visai garlaicīga un prognozējama būtne. Šādas krāsas apģērbu nevajadzētu izvēlēties, ja vēlaties no kādu aizņemties naudu.

Zilo krāsu saista ar saziņu, pacietību, taktu, ziedošanos un uzticību. Zils apģērbs piemērots, lai apliecinātu sevi kā cilvēku, kam var uzticēties. Tumši zilās krāsas drānas ir vislabākā izvēle, dodoties uz darba interviju. Tā ir arī lieliska krāsa, kad jāuzstājas TV, jo zilā ir “kamerai draudzīga” krāsa. Tā piešķir vēlamo autoritāti, bet vienlaikus arī projicē pieejamību, kā bieži vien pietrūkst melnās krāsas apģērbam. Padomājiet, kādā krāsā ir lielākā daļa formas tērpu! Tie ir tumši zili – un es domāju, ka krāsa nav nejauša.

5336167_blueandroses-4

Tomēr ir arī kāds negatīvs aspekts, kas saistās ar zilo krāsu ; tā var būt pārāk konservatīva un garlaicīga. Nevajadzētu izvēlēties zilu apģērbu (sevišķi gaišos un vidēji tumšos toņos) tad, ja strādājiet intensīvi radošu darbu, vai situācijās, kad ir svarīgi, lai jūsu paustās idejas rastu atbildi.

Purpurkrāsu pozitīvi saista ar intuīciju, uztveri, iztēli, pašcieņu un toleranci. Šīs krāsas apģērbs ieteicams, ja iecerēts radīt mierpilnu noskaņojumu vai parādīt, ka paļaujaties uz sevi. Tā ir lieliska krāsa, kas piemērota diplomātijai.

5087245_winefalllb

Taču purpurkrāsu mēdz uztvert arī kā nepratisku vai dīvainu. Ja ir jāparāda, ka esat komandas cilvēks, no purpurkrāsas apģērba būtu jāatsakās. Nereti apgalvo, ka purpurkrāsai piemīt pārāk liela individualitāte. Šīs krāsas apģērbs nerada drošības iespaidu ; ir arī jāapzinās, ka purpurkrāsa var palielināt depresiju.

Rozā krāsa jau izsenis ir saistījusies ar sievišķību un maigumu. Tā ir lieliska krāsa, kuru izmanto, lai mazinātu citādi skarbu izskatu.

4552349_lookbook

Tomēr šī krāsa visiem nepiestāv, un ir cilvēki, kam var šķist, ka šādas krāsas drēbēs ģērbta sieviete ir frivola, tai nevar uzticēties un viņa nav arī visai nopietna. Ģērbusies rozā apģērbā, nekad nedodieties uz darba interviju un ar priekšniecību neapspriediet paaugstināšanas iespēju! Nekad!

Pelēkas krāsas apģērbā tērpusies dāma izskatās dabiska, cienīga un izsmalcināta. Tā ir viena no iecienītākajām krāsām biznesa sievietes kostīmam, jo rada drošības sajūtu. Dāma pelēkā nereti atstāj gudras personības iespaidu.

5342119_P4061249-2

Arī pelēkajai krāsai piemīt negatīvas iezīmes : to mēdz uzskatīt par neizteiksmīgu, drūmu, nenoteiktu un maldinošu. Pelēkā ir krāsa, ko izvēlas, lai pazustu pūlī, tāpēc šādas krāsas drēbes atstājiet skapī, ja ir nepieciešams, lai cilvēki jūs pamana, vai jums jāpanāk, lai kaut kas noritētu tieši tā, kā vēlaties.

Baltās krāsas simboliskā nozīme jau kopš seniem laikiem saistās ar drošību, aizsardzību, šķīstumu, godīgumu, atskārsmi un skaidrības, tīrības sajūtu. Taču baltā krāsa atstāj arī aukstuma, bezkrāsainības iespaidu. Šī krāsa ļoti piemērota ārstiem un medmāsām, jo simbolizē aizsardzību un nevainojamu higiēnu. Tā ir tradiocionālā līgavas tērpu krāsa, jo nozīmē nevainību un godīgumu. Baltu apģērbu ieteicams izvēlēties, ja nepieciešams radīt iespaidu, ka esat godīga. Baltās drēbes nav iesakāmas tīri prozaisku iemeslu pēc ; nevelciet tās, ja pastāv kaut mazākās iespējas tās notraipīt.

5340193_all_white_outfit_edisa_shahini

Melno krāsu parasti saista ar formalitāti un izsmalcinātību. Melnā ir spēka krāsa, un to vajadzētu izmantot apģērbā, ja vēlaties apliecināt, ka esat autoritāte. Melnā krāsa ir karjeras krāsa, jo tās izvēle liecina par stabilitāti, izlēmīgumu un prasīgumu. Tomēr, ja jūs esat laba skolotāja un vēlaties, lai visi skolēni apmeklētu jūsu vadītās stundas, neizvēlieties melnas krāsas apģērbu.

5340265_studded-jeans-inspiringwit-bt

Melnā ir ļoti piemērota krāsa, saistībā ar kuru var veidot pārējo garderobi, jo tā lieliski harmonē ar visām citām krāsām un to viegli “atsvaidzināt”, izvēloties jebkuras citas krāsas akcentus. Melni apģērbi ir ļoti noderīgi ceļojumiem, jo uz tiem mazāk var redzēt dažādus netīrumus un traipus. Melnās krāsas negatīvās iezīmes – nereti tā liecina par valkātāja savrupību, nomāktību un sērām. Ieteikums : nekad nevelciet melnu tērpu tad, kad jūtaties emocionāli nomākta!

Neitrālās krāsas ir mierīgas un necenšas nomākt citas krāsas. Ar šīm krāsām ir iespējams izcelt košākās krāsas. Par neitrālām tiek uzskatītas melnā, baltā, tumši zilā, brūnā, pēlēkā krāsa, smilškrāsa un pelēkbrūnā krāsa.

Krāsas ir saistītas ar mūsu personību. Kautrīgi cilvēki cenšas izvēlēties maigas krāsas. Vidēji košām krāsām priekšroku dod draudzīgas un sabiedriskas personības. Teatrāli cilvēki ir tendēti izvēlēties apģērbu dārgakmeņu toņos un melnā krāsā. Klusinātie toņi labāk patīk klusākiem ļaudīm, bet praktiskas un klasiskas personības labprātāk izvēlas neitrālas krāsas.

Zinātniskos pētījumos atklāts, ka dzeltenā un sarkanā ir visuzmundrinošākās krāsas, bet zilā un melnā – pašas mierīgākās. Ir secināts, ka dzeltenā krāsa paaugstina spēju mācīties. Sarkanā krāsa savukārt var izraisīt sirdsdarbības paātrināšanos un asinsspiediena paaugstināšanos, bet zilās krāsas ietekmē – tieši pretēji – sirdsdarbības palēlinās un assinspiediens pazeminās.

Atcerieties, ka krāsas, kuru izvēlaties, palīdz radīt jūsu vizuālo tēlu. Tātad – jūs varat veidot dzīvi dzīvās krāsās!

“Es izmantoju melno krāsu trijos toņos” /Rejs Kavakubo/

a1a4c0fc-8b7d-474f-90f6-0d54e748a1da

Avots : Debora Linna Dārlinga "Mode, tērps un veiksme" ; foto avots : lookbook.nu

 

Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s