Stringus angļu valodā dēvē par “thong”, un šis vārds cēlies no senangļu vārda “thwong”, ar ko apzīmēja elastīgu ādas siksnu. Šis niecīgais gurnu apsējs ir viena no senākajām vīriešu apģērba formām. Mūsdienu pasaulē stringus galvenokārt nēsā sievietes – 20.gadsimtā tie kļuvuši par apakšveļu un pludmales apģērbu.

Thong-Pic-660x400

Stringus, kādus tos pazīstam šodien – atbrīvojošus un izaicinoši seksīgus – ieviesa 20.gadsimta septiņdesmitajos gados, kad modes mākslinieks Rūdijs Gernreihs sāka tirgot unisex viendaļīgo peldkostīmu ar paaugstinātu gurnu izgriezumu. Bijušais dejotājs Gernreihs apģērbu modeļos apvieno triko un zeķubikšu elastīgumu ar Baunhaus atturīgo funkcionālismu.

Vienas no pirmajām stringa biksītes pludmalē sāka valkāt brazīliešu dāmas – Riodežaneiro šādas aukliņveida biksītes iedēvēja par fio dental jeb zobu diegiem. Deviņdesmitajos gados stringi jau bija modes kliedziens visās Amerikas un Eiropas pludmalēs.

louis-reard-first-bikini-thong

Astoņdesmitajos gados apakšveļas tirgū parādījās biksītes, kuru aizmugures daļu veidoja tikai šaura auduma sloksnīte, padarot apakšveļas aprises zem apģērba gluži nemanāmas. Deviņdesmitajos modē nāca gurnos cieši pieguļošas bikses ar pazeminātu jostasvietu, nenovēršami atsedzot stringus. Drīz šo defektu pārvērta par efektu, biksīšu apdarē izmantojot spalvas, pērlītes un dažādus spīguļus.

sisqobooty

Stringi ir tik minimāli, ka atsedz praktiski visu muguras lejasdaļu un dibena muskuļus. Stāsta, ka tieši Monikas Levinskas stringi likuši prezidenta Klintona pulsam sisties straujāk un apdraudēt politisko karjeru Baltajā namā, sākot dēku ar praktikanti. Žurnāls Cosmopolitan 2010.gadā gan pavēstīja, ka “stringus laiks ir pagājis”, tomēr Riodežaneiro pludmalēs šo paziņojumu neviens neņem vērā.

Foto avots : fabfitfun.com ; gurl.com

Avots : MODE 100 BŪTISKAS IDEJAS, Heriete Vorslija
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s