Tradicionāli tetovējumi bija jūrniekiem un noziedzniekiem, pavisam noteikti – vīriešiem, taču 20.gadsimta beigās tetovējums kļuva par modernas sievietes pazīmi.

sailor-jerry-woman

Cilvēkiem vienmēr paticis izrotāt ķermeni. Kad 1991.gadā Alpu ledājos atrada slaveno leduslaikmeta cilvēku, kurš tur nogulējis ap 5300 gadu, uz viņa lieliski saglabātā ķermeņa bija vairāk nekā 50 tetovējumu. Krietni pirms kronēšanas topošais Lielbritānijas karalis Edvards VII bija uztetovējis uz delma Jeruzalemes krustu, un citi britu aristokrāti sekoja viņa piemēram. Stāsta, ka Vinstona Čērčila mātei lēdijai Čērčilai ap delnas locītavu bijusi ietetovēta čūska, lai gan tās šķiet tikai baumas, jo plašākai publikai tā nekad nav tikusi demonstrēta.

Robežojoties ar dekoratīviem aksesuāriem, rotaslietām un meikapu, tetovējumi radīja jaunu dimensiju 20.gadsimta  nogales sieviešu apģērbā. Pirmās šai jomā bija sešdesmito gadu rokzvaigznes, piemēram, Džoana Baeza. Dženisai Džoplinai bija tetovēta plaukstas locītava un uz krūts – maza sirsniņa. Pamazām sabiedrība pieņēma sieviešu tetovējumus, un deviņdesmitajos gados vismaz viens zīmējums greznoja katru sevis cienošu supermodeli, aktrisi vai stilīgu divdesmitgadnieci. Brazīliešu modeles Žizeles Bundhenas apakšdelmu rotāja neliela zvaigznīte, bet aktrises Vinomas Raideres augšdelmu – smalks S veida tetovējums.

90b17959a849cb25efcf5a875de759b0

Šie ķermeņa rotājumi visbiežāk bija vienkrāsaini un neuzkrītoši – uz plaukstas locītavas, potītes vai muguras lejasdaļā – lai vajadzības gadījumā tos varētu nosegt ar apģērbu vai rotaslietām. Tām, kuras nevēlējās riskēt ar permanentiem tetovējumiem, populāru, nesāpīgu un īslaicīgu risinājumu piedāvā uzlīmes vai hennas zīmējumi.

Modes skatēs tetovējumus ieviesa Žans Pols Gotjē, kura 1994.gada pavasara / vasaras kolekcijā zem šifona tērpiem ar tetovējumiem līdzīgu apdruku vīdēja īsti un mākslīgi tetovējumi. 2009.gadā viņš pie šīs tēmas atgriezās vēlreiz. Džons Galjāno Kristiana Diora 2004.gada kolekcijai modelēja zeķes un bodijus ar tetovējumu rakstu. Daži pat sev tetovēja slavenu zīmolu logo : “Dinamisko ķeksi uz apakšstilba uztetovējuši ne tikai bariņš Nike darbinieku, tetovēšanas saloni visā Ziemeļamerikā ziņo, ka šī zīme kļuvusi par vispieprasītāko tetovējumu. Vai tā ir cilvēku zīmološana?” – Naomi Kleina rakstīja grāmatā “Bez zīmola” (No logo, 2000). 2010.gadā Chanel laida pārdošanā īslaicīgus tetovējumus ar savītu kēžu motīviem, un Louis Vuitton 2011.gadā – tetovējumus ar zīmola monogrammu.

hAA318ABA

Tie, kas grib nedaudz atsvaidzināt izskatu, tetovēšanas metodi var izmantot permanentā meikapa veidošanai. Krāsu uzmanīgi ietetovē sejā, lai izceltu lūpu līnijas, acu kontūras, radītu uzklātas lūpukrāsas iespaidu. Sieviete ar kosmētisko tetovējumu nekad vairs neizies no mājām nekrāsojusies.

Foto avots : pinterest.com ; customtattoodesign.ca ; failblog.cheezburger.com

Avots : MODE 100 BŪTISKAS IDEJAS, Heriete Vorslija
Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s