Pamāj ardievas! Apģērbi, no kuriem šajā sezonā atvadīties bez žēlastības!

Vairākas reizes gadā ir vērts ar kritisku aci pārskatīt sava skapja saturu – kāds tērps ir saplīsis, cits mainījis formu vai izgājis no modes. Tāpēc “Viņa” kopā ar stilisti un blogeri Kristu Timzi izvirza vairākus apģērbus no kuriem šajā sezonā vajadzētu atbrīvoties bez jebkādas žēlastības.

Hūdijs’ jeb džemperis ar kapuci

Modes tendencēs joprojām uzvaras gājiens pieder sportiskam šikam, piemēram, tā dēvētajām “neglītajām” botēm, jakām, biksēm un citiem tērpiem. Šajā pašā sarakstā iekļaujas “hūdiji” jeb lielizmēra jakas vai džemperi ar kapuci. Tos ir parocīgi valkāt, īpaši – drēgnu laikapstākļu gadījumā. Tomēr stiliste iesaka no šī apģērba atvadīties.

Timze skaidro, ka šāda tipa džemperi tiek valkāti pat ar klasiskām žaketēm un sievišķīgām kleitām: “Tomēr tagad tam ir pienācis gals. Ja neesi ceļā uz sporta zāli vai spilgta R&B mūzikas pārstāve, šo apģērba gabalu atstāj mājās drēbju kaudzītē.”

‘Over-size’ džinsa auduma jakas

Lielāka izmēra jeb “over-size” tipa jakas novērojamas neskaitāmos tērpu salikumos, piemēram, ar vasasrīgu kleitu vai džinsa auduma biksēm. Tomēr, kā iesaka stiliste, šīs tērps stila pasaulē ir vienkārši apnicis. Turklāt nereti, velkot lielāku jaku, koptēls izskatās pārlieku masīvs un strukturēts. Tā vietā turpmāk izvēlies kādu vieglāku apģērbu.

Tomēr šis ieteikums neattiecas uz džinsa auduma jakām vien, – no stila tendencēm pazūd arī pazīstamās “bomber” tipa jakas. Tās sievietes bieži izvēlējās kā kleitas papildinājumu, taču Timze iesaka arī no šī apģērba šajā sezonā atvadīties.

Apģērbs ar volāniem

“Volāni kā aktualitāte apģērbā parādās, pazūd, parādās un atkal pazūd,” norāda Timze. Tie nereti novērojami vasarīgās kleitās un blūzēs vai kā svārku papildinājumi. Savukārt šajā sezonā šis akcents nepretendē uz aktuālās tendences posteni, tāpēc bez tā var mierīgi iztikt. Stiliste atklāj, ka pat pavisam vienkāršs T-krekls izkonkurēs ierasto blūzi ar volāniem.

Džinsa auduma kombinezons


Džinsa auduma kombinezonus nereti iecienījušas topošās māmiņas to ērtuma dēļ, taču šajā sezonā ieteicams no tā atteikties. “Es atļautos teikt, ka šis ir apģērbs, ko sen vajadzēja aizmirst. Vienīgo pielietojumu džinsa kombinezonam redzu, strādājot dārzā vai darbam celtniecībā. Aizmirsīsim to!” viedoklī dalās Timze.

Riteņbraucēju šorti

Riteņbraucēju šorti ir viena no iepriekšējās sezonas aktualitātēm, kas daudzu stila pazinēju topā vēl saglabā savu nozīmi, taču, ja gadījumā biji tādus iegādājusies, stiliste iesaka no tiem atbrīvoties.

Viņa tos dēvē par apģērba gabalu, kas modes aktualitātēs parādījās vienkārši kļūdas pēc. “Iespējams, ka tie ir ērti, bet ja neesi karstasinīga velosipēdiste vai Kortnija Kardašjana, lūdzu, pat neapdomā to uzvilkšanu, kas materiāla dēļ pat nemaz nav tik viegli,” tā stiliste. Turklāt ne visām sievietēm riteņbraucēju šorti izskatīsies lieliski – tie ir pietiekami piespīlējoši un vēl vairāk izceļ kājas. Tāpēc, ja vienmēr centies noslēpt šo zonu, šādi šorti nebūs labākā ikdienas apģērba izvēle.

Kleitas ar šaurām lencēm

Neskaitāmu sieviešu skapjos atrodamas dažādu variāciju kleitas ar šaurām lencītēm. Tās īpaši iemīļotas kļūst vasaras svelmainajā karstumā, tomēr stiliste norāda uz apģērba garlaicīgumu. Piekritīsiet, ka tērpu izvēle mūsdienās ir ļoti plaša, tāpēc meklē radošas alternatīvas, kā aizstāt šāda tipa kleitu. Piemēram, lūko pēc krekla principa veidotas kleitas vai tādas, kurai ir izteiksmīgas un platākas lences.

Apģērbs ar leoparda raksta apdruku

Lai gan dzīvnieku raksti pieminēti vairākos avotos, kur minētas šīs sezonas aktuālās modes tendences, Timze norāda, ka šī aktualitāte bieži izraisa diskusijas starp modes mīļotājiem, – vilkt vai nevilkt? Leoparda vai zebras raksti ir pietiekami bieži sastopami dažādos apģērbos – kleitās, topos, T-kreklos, svārkos, pat aksesuāros – brillēs, somās un apavos.

Tomēr stiliste min, ka tieši leoparda raksta apdruka apģērbā daudziem neasociējas ar gaumīgi ģērbtu izskatu. Tas varētu būt skaidrojams ar to, ka daļa šo rakstu izvēlas nekvalitatīvā veidā, piemēram, audums nav pietiekami augstvērtīgs vai šuvums veidots pagalam neveiksmīgi. Tāpēc rūpīgi izvērtē, vai tavā skapī šāds apģērbs ir nepieciešams, – iespējams, tam jādod otra dzīve citur.

Blūzes un kleitas, kas atsedz plecus

Vai atceries, ka pirms laika neskaitāmu sieviešu garderobē gan siltajā, gan vēsajā sezonā bija vismaz viena kleita, blūze vai tops ar atsegtiem pleciem? Timze tomēr no šī silueta apģērba šajā sezonā iesaka atvadīties. “Brīdinu, ka reti kurai sievietei šāds piegriezums izskatās labi. Ir reizes, kad tas izskatās bērnišķīgi,” norāda stiliste.

Šauras saulesbrilles

Viena no iepriekšējo sezonu aktualitātēm – saulesbrilles ar šauriem stikliņiem. Šo tendenci īpaši iecienījušas neskaitāmas slavenības, tostarp modeles. Lielāka nozīme tiek piešķirta stikliņu šaurumam, nevis saulesbriļļu formai – daļa izvēlas klasiski taisnas līnijas, bet citi – ar pazīstamo “kaķu acs” formu.

Lai arī vēl šāda tipa saulesbrilles pavīd stila pazinēju vidū, stiliste norāda, ka lielākā daļa modes ekspertu gaida aksesuāra norietu. Lielākoties tā iemesla dēļ, ka šauro stikliņu saulesbrilles nespēj veikt tām paredzēto funkciju – aizsargāt acis no saules, bet derīgas vien, kā uz laiku aktuāls aksesuārs.

Avots : DELFI.LV, Foto : lookbook.nu

 

Posted by:Krista Timze

SALES - FASHION - MARKETING - CUSTOMER SERVICE - COUCHING - MANAGEMENT krista_timze@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s